Základním účelem Nadačního fondu Domácí anděl je podporovat zavádění telemedicíny v rámci moderních léčebných postupů. Pacienti jsou pod dohledem odborníků, ale v domácím prostředí. Zároveň je posláním nadačního fondu dostat do povědomí tento způsob péče, diagnostiky a monitoringu na dálku mezi širokou skupinu pacientů a jejich blízkých.

Systém veřejného zdravotního pojištění v ČR v současné době nehradí pacientovi náklady na pořízení zařízení pro dálkový monitoring on-line a jeho použití pro domácí prostředí a z těchto důvodů řada pacientů zůstává v nemocnici, případně musí pravidelně a často docházet na ambulantní ošetření, i když by byla možná asistovaná léčba.

Chceme pomáhat těm, kteří to budou opravdu potřebovat a nemohou si to sami dovolit.

Věříme, že domácí prostředí, podpora blízkých a rodiny má výrazný vliv na psychiku pacienta a pozitivně ovlivňuje průběh léčby. Věříme, že tento způsob léčby je budoucnost zdravotnictví, nejen díky obrovským úsporám státního rozpočtu, ale zejména pro “lepší” život pacientů ať už chronicky nemocných, pooperačních a nemohoucích.

Další informace o nadačním fondu najdete v sekci aktivní projekty a jak pomáháme.

Jak můžete pomoci vy?

Naše projekty můžeme realizovat hlavně díky vaší podpoře. Podpořit nás můžete finančními či věcnými dary, partnerstvím, propagací nebo formou grantu.

Více informací

Naši lidé

Daniel Trčka

člen dozorčí rady

Jana Haklová

členka správní rady